Sebe utkao u temelje vjere i naroda * Preminulo 12 osoba, 373 novozaraženih * Bijela kuga u 15 gradova * Kašćelan uhapšen zbog prijetnji Radonjiću pa pušten * IRF skriva kome stranci plaćaju dugove apartmanima * Potvrdili dominaciju * Vlada da stvori bezbjedne uslove za rad

– Kada su huligani palili našu džamiju i kada je falilo pametnih i mudrih glava, tada je poštovani i hrabri mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije Radović stao ispred razuzdane mase, braneći dobro od zla u svima nama.

Dođe Perica iz škole. - Mama, naučio sam da brojim do pet. - Ajde da čujem? - Dva, tri, četiri, pet. - A gdje ti je jedan?
- Kod učiteljice u dnevniku.

Šetaju otac i sin parkom. Sin se rasplače, a kaže otac: - Smiri se Pero. Na to će jedna gospođa:
- Vi ste baš brižan otac. A koliko godina ima Pero? A otac će na to:
- Ne, ja se zovem Pero!

Sport - datum: 2020-11-01 DEČIĆ SE POBJEDOM NAD ISKROM UČVRSTIO NA DRUGOM MJESTU TABELE
Ponovo strijelac: Kristijan Vuljaj - Foto: Dan Marko Kordić častio Tuzane Izabranici Edisa Mulalića slavili nakon dva remija i prekinuli negativnu tradiciju u duelu sa Danilovgrađanima
Fudbaleri Dečića su nakon dva remija ubilježili pobjedu i učvrstili se na drugoj poziciji Prve Telekom crnogorske lige. Povratnici u društvo najboljih su prekinuli još jednu neugodnu seriju – savladali su Iskru nakon dva poraza i remija u međusobnim susretima.

Veliku pomoć na putu ka osvajanju tri boda domaći su imali u 40. minutu od čuvara mreže Danilovgrađana, Marka Kordića. Gostujući golman je nakon jedne ispucane lopte od strane defanzivaca kluba iz najmlađe crnogorske opštine, izletio daleko od svog gola, klizećim startom odbio loptu, ali samo do Kristijana Vuljaja, koji je poklon iskoristio da sa distance pogodi praznu mrežu. Konačan rezultat postavio je Ognjen Rolović iz jedanaesterca u dubokoj nadoknadi vremena.

Prvih pola sata igre na „Tuškom polju” je prošlo u teškoj pozicionoj borbi. Udarci sa ivice šesnaesterca Marija Đoljaja iz Dečića, te Zorana Petrovića i Balše Boričića iz Iskre, nisu pronašli cilj. U 31. minutu je Milan Đurišić sa lijevog boka iskusno „namazao” loptu, koja je neugodno lelujala kroz vazduh, da bi je u poslednjem trenutku ispred usamljenog Matije Račića sklonio golman Tuzana Pavle Velimirović.

Drugo poluvrijeme je otvorio Danilo Marković prodorom po desnoj strani i dodavanjem za Đoljaja. Ofanzivac je šutirao iskosa, ali je Kordić dobro zatvorio bliži ugao. Čuvar mreže Iskre je u naručje hvatao loptu u 68. minutu, nakon udarca Markovića sa distance, kao i tri minuta kasnije poslije šuta Iljira Camaja sa desetak metara iskosa. Šef stručnog štaba ponosa Bjelopavlića, Aleksandar Nedović je od 65. minuta bacio sve karte na napad. Pritisak na gol jedine neporažene ekipe u šampionatu je najavio Petrović, kada nije na najbolji način završio kontru. Visoki Bogdan Milić je u 69. minutu pokušao glavom, ali su ga dobro zatvorili protivnički defanzivci. U pretposlednjem minutu regularnog toka utakmice Ivan Vuković je precizno centrirao sa desne strane, Đurišić šutirao glavom sa desetak metara, a golman Velimirović samo pogledom ispratio loptu, koja je, na njegovu sreću, završila na stativi. U drugom minutu sudijske nadoknade vremena trener Iskre je zaradio žuti karton jer je negodovao zašto sudija Nikola Dabanović nije pokazao na bijelu tačku nakon duela Leona Ujkaja i Alije Krnića u kaznenom prostoru domaćih. Tri minuta kasnije arbitar iz Podgorice je dosudio jedanaesterac, ali na suprotnoj strani, poslije duela štopera Danilovgrađana Miloša Drinčića i rezevriste Dečića Martina Prenkočevića. Rolović je sa kreča šutirao po sredini gola, dok se Kordić bacio u desnu stranu.

N.J.

Dečić – Iskra 2:0 (1:0)
Stadion: „Tuško polje”. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Nikola Dabanović (Podgorica). Pomoćnici: Vladan Todorović (Nikšić), Danijel Dević (Bar). Strijelci: Vuljaj u 40. i Rolović iz jedanaesterca u 90+6. minutu. Žuti kartoni: Ljuljđuraj, Marković (Dečić), Kato, Adžović (Iskra).

DEČIĆ: Velimirović, Drešaj, Tući, Ad. Rudović, Ljuljđuraj, Marković, Božanović, An. Rudović (od 90+2. Ujkaj), Đoljaj (od 80. Pešukić), Vuljaj (od 89. Prenkočević), Camaj (od 80. Rolović).

ISKRA: Kordić, Obradović (od 70. Šaletić), Drinčić, Lakić, Đurišić, Kato (od 65. Milić), Šahman (od 90. Mandić), Boričić (od 46. Adžović), Račić, Petrović (od 65. Krnić), Vuković.

Rezultati: OFK Titograd – Rudar 0:2, Podgorica – Petrovac 1:3, Sutjeska – Budućnost 0:1, Dečić – Iskra 2:0, Zeta – Jezero 1:0.